Destek Hattı : 0 539 335 45 92

Otel Havalandırma

Images
Otel Havalandırma

Otel Havalandırma

Otel Havalandırma Sistemleri

Konforlu ve huzurlu konaklama imkanlarını yaratma ve sunma konusunda elverişli odalara sahip olması gereklilik arz eden otellerin havalandırma sistemleri ile odalarındaki nem, sıcaklık, kötü koku ve ferahlığı ayarlamaları mümkündür.

Havalandırma sistemi sayesinde, temiz havaya ve oksijene sahip odaları müşterilerine sunabilme imkânı olan oteller, memnun edici konaklama hizmetleri ile tercih edilebilir bir marka haline dönüşür.

Sadece odaları için değil, tuvalet, banyo, SPA merkezleri ve diğer bölümleri için de havalandırma sistemine ihtiyacı olan kurumların kapsamlı bir projelendirme ile yüzde yüz verimlilik sağlayan havalandırmalara sahip olmaları mümkündür.

Otel Havalandırması Neden Önemlidir?

Otelin mutfağında imal edilen ürünlerden dolayı lobi ve odaların kötü kokulara boğulması söz konusu olabilir. Kötü kokuların ve dumanlı sahanın oluşmasını engellemek amacıyla havalandırma sisteminin hem mutfak gibi önemli alanlarda hem de oda gibi müşterilerin bizzat bulunduğu yerlerde kurulumu önem arz eder.

Buralardaki hava akımının tazelenmesi ile ferah ve dinlendirici bir ortamın yaratılması mümkündür. Havalandırma sisteminin kurulumu için öncelikli olarak tarafımızca ücretsiz keşif çalışması yapılır ve otelin ihtiyacı olan ve mimari yapısına göre en verimli havalandırma projesi çıkarılır.


İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanı ifade eden otellerin karmaşık yapılarına uyum sağlayan yuvarlak kanallı havalandırma sistemleri tercih edilebilir.

Bir diğer etken, havalandırma sisteminin çalışması sırasında ortaya çıkan sesin müşteri için rahatsız edici bir durum oluşturması mümkündür. Bunun engellenmesine yönelik havalandırma susturucularının kullanımı gerekir. Böylece, yüksek frekans oluşan sesin makul bir noktaya çekilmesi sağlanır.

Doğru bir projelendirme ile otel havalandırma sisteminden elde edilecek yüksek verimlilik, müşteri memnuniyetinin sağlanması gibi önemli bir işlevi yerine getirir.