Destek Hattı : 0 539 335 45 92

Soğutma ve Klima Sistemleri

Images
Soğutma ve Klima Sistemleri

Soğutma ve Klima Sistemleri

Soğutma ve klima sistemleri, tesislerdeki hava koşulları, aşırı ısı ve zararlı emisyonlardan bağımsız olarak konforlu veya gerekli hava kalitesini (sıcaklık, nem, temizlik ve CO 2, toz konsantrasyonu) oluşturmak ve sürdürmek için hazırlanan sistemdir. Klima sisteminin görevi, oda havasını belirli parametrelerle sağlamak ve ardından bu parametreleri dış etkenlerden bağımsız olarak korumaktır. İklimlendirme genellikle sadece odanın hacmindeki havayı soğutmak olarak anlaşılır ancak bütününde pek çok şey barındırır.

Klima fonksiyonları:

 1. Hava sıcaklığının değiştirilmesi (ısıtma veya soğutma)
 2. Nemin değiştirilmesi (nemlendirme veya nem alma)
 3. Zararlı hava bileşenlerinin çıkarılması (devridaim ile filtreleme, egzoz havasının temiz dış hava ile değiştirilmesi veya bu yöntemlerin kombinasyonu)
 4. Üfleme hızı.

Ev tipi iklimlendirme sistemleri genellikle tüm bu işlevlere sahip değildir, ancak sistem, en azından soğutma işlevi mevcutsa klima olarak adlandırılır. Klima, sanayi, iş ve yerleşim alanlarında, ayrıca gemilerde, trenlerde ve diğer araçlarda kullanılır. Klima, tesislerde teknolojik süreçler için gerekli mikro iklim koşullarını veya insanlar için rahatlığı sağlar. İnsanlar için rahat mikro iklim parametreleri; yaklaşık 22 ° C’lik ortam sıcaklıkları ve yaklaşık % 50’lik bağıl nemdir.

Hizmetlerimiz;

 • Bireysel Soğutma Sistemleri
 • Split Klima Sistemleri
 • Multisplit Klima Sistemleri
 • Ticari Klima ve Kondens Ünite Sistemleri
 • Daikin VRV / VRF Klima Sistemleri
 • VRF Merkezi Klima Sistemleri
 • Çatı Tipi ve Kanallı Split Klima Sistemleri
 • Chiller Soğutma Sistemleri
 • Daikin Fancoil Klima Sistemleri

Bireysel Soğutma Sistemleri

Klima sistemleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Ev yaşantısı veya iş ortamına göre, split klimalarmulti split klimalar ve ticari split klimalar olarak, farklı alternatifler sunmaktadır. Bu sistemler, soğutucu akışkanların geçeceği bakır borular, drenaj hatları, üfleme kanalları gibi detaylar projelendirilerek tarafınıza iletilecektir. Seir Mekanik, Soğutma ve klima sistemleri, kurulumu, yedek parçası ve bakımı konusunda sizlere uzman bir ekiple destek sunmaktadır.

Split Klima Sistemleri

Soğutma sistemleri denilince akla ilk gelen split klimalardır. Duvar tipi, Kaset tipi ve salon tipi gibi klima modelleri bulunmaktadır. Büyük alanlarda etkili bir soğutma sistemi olarak, salon tipi sistemler tercih edilebilir. Split klimaların genel özelliklerine bakıldığı zaman;

 1. Tek dış üniteye ve tek iç üniteye sahiptir.
 2. Split klimalar az yer kaplamaktadır.
 3. Tasarruflu bir soğutma sistemidir.
 4. Duvar tipi ve tavan tipi olarak az yer kaplar ve estetiktir.
 5. Soğutma ve Klima Sistemleri; 

  Multi split klimalar çoklu soğutma sistemleri arasında yer almaktadır. Bir adet dış üniteden, birden çok adet iç üniteden soğutma veya ısıtma işlemi gerçekleştirilebilir. VRV/VRF ünitelerinden farkı dış ünite ile her iç ünite arasında ayrı bir bağlantı olması gerekmektedir. Multi split klimalarda bağlayabileceğiniz iç ünite sayısı da kısıtlıdır. Belli bir adetten sonra VRV/VRF gruplarına geçmeniz gerekmektedir. Multi Split Klima modelleri mekanın estetik görünümünü bozmadan, mükemmel iklimlendirme yapmaktadır. A sınıfı performans sunacak sistem özellikleriyle, Mecem mekanik mühendisleri tarafından projelendirme işlemi yerine getirilecektir.

  Ticari Klima ve Kondens Ünite Sistemleri

  VRV ve VRF sistemler olarak çevre dostu olmalarının yanı sıra enerjiyi verimli kullanma konusunda da tam bir profesyoneldir. Bir veya birden çok dış ünite kombinasyonu ile tek bakır boru hattı üzerinden joint grupları ile onlarca iç üniteyi çalıştırabilen sistemlerdir. Bunun yanı sıra havalandırma, ısıtma tesisatlarıyla entegre edilebilmekte ve bir otomasyon üzerinden hassas bir şekilde kontrol edilebilmektedir.

  Daikin VRV / VRF Klima Sistemleri

  Bakır boru hattıyla çalışmakta olan sistemler, soğutma işlevini maksimum derecede yerine getirmektedir. Soğutma ve klima sistemleri arasında profesyonel bir kurulum ve ideal performans için büyük bir ekiple birlikte, havaalanı, hastane ve otel gibi büyük alanlara kurulum yapılmaktadır. Proje odaklı çalışmalarla, iç mimari alanında da gelişmiş olan teknolojik imkanlara yer verilmektedir.

  Soğutma ve Klima Sistemleri; VRF Merkezi Klima Sistemleri

  Çevre dostu olan VRF sistemleri, enerji verimliliğini artırmakta ve profesyonel kurulumla üst düzey konfora çıkmaktadır. Büyük çaplı bina ve projelerin iç tesisat projesi yerine getirilerek, soğutucu akışkan sistemlerin sağlayacağı performansın maksimum verime dönüşmesi de uzmanların yapacağı kurulumla doğrudan etkilidir.

  Çatı Tipi ve Kanallı Split Klima Sistemleri

  Rooftop klimalar olarak da yer almakta olan çatı tipi modeller, % 100 taze hava için ideal çözümdür. Bu alanda kurulum için elektrik enerjisi, teknik özellikler ve soğutucunun konumlandırılacağı yer için projelendirme yapılmaktadır. Seir Mekanik ekibiyle, profesyonel bir kurulum yapılarak, ısı kaybına imkan vermeden verimli bir kullanım alanı sağlanacaktır.

  Soğutma ve Klima Sistemleri; Chiller Soğutma Sistemleri

  Endüstriyel alanda kullanılmakta olan soğutma sistemlerinden biri olarak, kompresör ve kondanser aracılığıyla soğutma sistemimin çalışması sağlanmaktadır. Bu alanda geniş bir soğutma performansının deneyimlenmesi için uzmanlar tarafından tesisatın düzenlenmesi ve kurulumunun ideal bir şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir.

  Daikin Fancoil Klima Sistemler

  Modern tasarım ve verimli seviye özelliği ile ileri teknolojinin sağladığı sistemler arasında yer almaktadır. İklimlendirme deneyimini üst sıralara taşımanızı sağlayacak profesyonel bir kurulum ve projelendirme işlemi için büyük bir ekiple çalışılmaktadır.